Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

TI vydává zprávu o prosazování protikorupčních opatření v mezinárodním obchodu

Transparency International dnes vydala v pořadí sedmou zprávu o postupu prosazování zásad Úmluvy o boji proti podplácení zahraničních veřejných činitelů v mezinárodních podnikatelských transakcích s názvem Progress Report 2011 - Enforcement of the OECD Anti-Bribery Convention.

Úmluva o boji proti podplácení zahraničních veřejných činitelů v mezinárodních podnikatelských transakcích, tzv. Anti-Bribery Act, byla na základě doporučení Organizace pro ekonomicku spolupráci a rozvoj (OECD) přijata v roce 1997. Jejím účelem je boj proti podplácení v mezinárodním obchodě, a to prostřednictvím vytvoření zákonných předpokladů pro trestní stíhání osob, které se uplácejí zahraniční veřejné činitele.

Signatářské země se zavázaly taková opatření, která kriminalizují korupční jednání vůči veřejnému činiteli jiného státu, do své legislativy zařadit. Česká republika patří mezi země, ve kterých došlo jen k malým či vůbec žádným změnám v oblasti prosazování opatření této úmluvy. Mezi doporučeními směřujícími právě k České republice zpráva uvádí mimo jiné zavedení trestní odpovědnosti právnických osob, zlepšení ochrany oznamovatelů korupce, tzv. whistleblowerů či zvýšení nezávislosti a odborné způsobilosti státních zástupců.

 

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz