Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

Trestního oznámení ani jiných podnětů od pana Okamury se neobáváme

Transparency International (TI) jednoznačně odmítá nepodložené útoky senátora Okamury na naši organizaci. Bereme je jako útok nejen na TI a všechny naše partnery a podporovatele, ale i na celý boj proti korupci v České republice. Nedůstojný a společensky nebezpečný krok senátora Okamury podobající se rétorice používané vůči TI v totalitních státech, je jasně motivován cílenou pomstou za nelichotivé vysvědčení otevřenosti financování prezidentské kampaně, které však senátor Okamura sám zapříčinil neposkytováním informací veřejnosti. 

TI pravidelně čelí podobným tvrdým atakům jednotlivců, politiků či vlivných zákulisních skupin, kterým odhalujeme jejich korupční obchody. Pohybují se od výhrůžek, přes pokusy o diskreditaci až k žalobám a trestním oznámením. TI se však v žádném případě nenechá odradit a ve své protikorupční činnosti a ve veškerých aktivitách samozřejmě pokračuje.

Trestní oznámení senátora Okamury nemá reálný základ, jde o účelový kompilát útržků informací bez souvislostí a znalosti věci, který nemůže po právní stránce obstát. Pokud se přesto na nás policie obrátí, pochopitelně všechny napadané skutečnosti jednoznačně vysvětlíme a doložíme (závěry zveřejníme na webu TI).  

David Ondráčka, ředitel TI

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz