Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

Transparency International nad problémy města a občanským životem v Opavě

Transparency International a příbramští aktivisté k otázce veřejného majetku a nakládání s nímVíte, jak to bylo se severním obchvatem Opavy? Zajímá Vás, zda město postupovalo správně ve vztahu k obchodnímu centru Slezanka? Postupovala a postupuje radnice vždy podle práva a má ke všem občanům rovný přístup? Na tyto a mnoho dalších otázek budou 18. června občanům Opavy odpovídat zástupci Transparency International, místních aktivistů i politiků, na veřejné debatě v opavském Obecním domě.

Případ severního obchvatu Opavy se dávno dostal do celostátních médií. Jaké byly okolnosti vzniku této kauzy a proč kolem postupu opavské radnice panují pochybnosti? Nemálo emocí ve městě vyvolal i pronájem obchodního centra Slezanka či přístup radnice vůči významným regionálním podnikatelům a obchodníkům s nemovitostmi.

Problematika spravování i možného zneužívání veřejného majetku se již dlouhé roky jeví jako klíčová nejen v Opavě, ale i v celé České republice. Jelikož nejde o nic jiného než o peníze a majetek samotných občanů, je potřeba, aby byli do rozhodování o nich zapojeni. Zda tomu tak bylo v minulosti vždy a zda tomu je tak nyní, o tom se stále vedou debaty.

Přijďte si poslechnout názory občanských aktivistů, politiků i zástupců nejznámější mezinárodní neziskové organizace bojující proti korupci a za transparentnost veřejné správy.

„Transparency International dostává od občanů mnoho informací o nevýhodných prodejích, předražených zakázkách či jiném zneužívání veřejných prostředků. V řadě případů se s tím již nedá nic dělat, obchody již proběhly. V řadě případů občané ale mohou veřejný zájem prosadit. Debata a kurz TI v Opavě pomohou ukázat, jak na to,“ dodává Radim Bureš, programový ředitel Transparency International.

Transparency International a místní aktivisté i zástupci radnice zvou všechny obyvatele Opavy i okolí na veřejnou debatu s názvem  "Veřejné zakázky a nakládání s veřejným majetkem v Opavě", která proběhne 18. června v Sále purkmistrů v opavském Obecním domě. Akce se koná od 17 hodin. Během večera budou přítomní seznámeni s aktuálními problémy fungování samosprávy, problematiky dotací nejen v Opavě, ale v i jiných českých, slezských a moravských obcích. V druhé půli večera budou pozvaní odborníci odpovídat na otázky občanů.

 V návaznosti na veřejnou debatu pořádá Transparency International ČR prakticky zaměřený Kurz občanské protikorupční sebeobrany, a to v úterý 25. června od 17 hodin v Schösslerově salónku v opavském Obecním domě. Cílem tohoto školení je prakticky seznámit občany opavského regionu s možnostmi, jak efektivně postupovat v boji proti korupci a klientelismu.

 Obě akce se konají v rámci projektu Kurzy občanské protikorupční sebeobrany, který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

 Více informací o projektu na webu: www.kops.transparency.cz

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz