Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

Transparency International v Liberci nejen o městském dluhu

Víte, že je Liberec nejzadluženějším městem v celé republice? Zajímá Vás, jak a proč se to mohlo stát a zda tomu bylo vždy? Které konkrétní kauzy a politické kroky k tomuto stavu přispěly a jaké existují scénáře do budoucna? Na tyto i jiné otázky budou 18. září od 17 hodin občanům Liberce odpovídat zástupci Transparency International a místních aktivistů na veřejné debatě v krajské vědecké knihovně.

Liberec se stal známým po celé zemi propojením byznysu s místní politikou, ale i obrovským zadlužením, ve kterém se v současné době nachází. Je mezi těmito sociálně-ekonomickými jevy nějaká souvislost? A pokud ano, dá se dokázat na některých konkrétních kauzách? Zároveň je nutné se ptát, jak tento klíčový městský problém řešit.

Problematika spravování veřejného majetku, která s sebou nese stíny korupce a klientelismu, se již dlouhé roky jeví jako klíčová nejen v Liberci, ale i v celé České republice. Jelikož nejde o nic jiného než o peníze a majetek samotných občanů, je potřeba, aby byli do rozhodování o nich zapojeni. „Občané si sami musí hlídat, co za své daně dostávají. A na úrovni  komunální politiky to je reálně možné“,  dodává k tomu Radim Bureš, programový ředitel Transparency International.

Transparency International a zástupci místních občanských sdružení zvou všechny obyvatele Liberce i okolí na veřejnou debatu s názvem "Zadlužený Liberec - co k tomu vedlo, jaká je dnes situace a jak z toho ven"?, která proběhne 18. září ve velkém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci. Akce se koná od 17 hodin.

Během besedy budou přítomní seznámeni s aktuálními problémy a kauzami Liberce, stavem jeho ekonomiky nebo otazníky kolem fungování samosprávy, a to nejen v Liberci. V druhé půli večera budou pozvaní odborníci odpovídat na otázky občanů.

Součástí večera bude i představení a křest unikátní stolní hry Mezi kmotry, která zábavnou formou přibližuje občanům problematiku klientelismu a korupce. Několik prvních desítek návštěvníků obdrží tuto hru zdarma.

V návaznosti na veřejnou debatu pořádá Transparency International ČR prakticky zaměřený Kurz občanské protikorupční sebeobrany, a to v 25. září od 17 hodin rovněž ve velkém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci. Cílem tohoto školení je seznámit občany libereckého regionu s možnostmi, jak efektivně postupovat v boji proti korupci a klientelismu.

Vstup na obě akce je zdarma, na místě bude zajištěno drobné občerstvení.

 

Více informací o projektu na webu: www.kops.transparency.cz

 

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz