Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

TIC nijak nedozorovala privatizaci středočeských nemocnic. Jde o nepravdivou informaci.

Ve včerejším vydání pořadu ČT Hydepark, tvrdil pan Petr Bendl, že privatizace středočeských nemocnic probíhala pod "dozorem" Transparency International. Toto tvrzení není pravdivé. Tento výrok vnímáme jako ryze účelový, který má využít značku TIC k zakrytí sporné transakce. Pan Bendl jej používá opakovaně. K celé věci jsme se podobně vyjadřovali již v srpnu 2009. Odkaz na pořad i na naše dřívější vyjadření přikládáme.

Odkaz na pořad Hydepark ČT z 13.3.2012 zde... zmíněný výrok je v 52 minutě pořadu. TIC se k tomuto tématu již jednou vyjadřovala a upozorňovala tehdy i pana Petra Bendla, že používá nepravdivou informaci.

Naše stanovisko ze srpna 2009:

Transparency International – Česká republika (TIC) se ohrazuje proti tvrzení bývalého hejtmana Petra Bendla v médiích v souvislosti s kauzou privatizace středočeských nemocnic. Pan Bendl tvrdí, že zástupci TIC byli členy hodnotící komise. TIC prohlašuje, že její zástupci členy hodnotící komise nebyli a jako instituce se nijak na této privatizaci nepodílela. Členem výběrové komise byl pan Jiří Schlanger z titulu své funkce předsedy Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR. Bylo tomu tak dříve, než se pan Schlanger stal členem Správní rady TIC. Tvrzení o účasti TIC se poprvé objevilo v článku v týdeníku Respekt. Tehdy jsme se u autora ohradili proti tomu, co jsme považovali za nepřesnost. Nyní je tato záležitost citována znovu a nelze se zbavit dojmu, že se jedná o účelovou manipulaci nepravdivými informacemi, která by v konečném důsledku mohla poškodit dobré jméno TIC.

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz