Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

Prokáže policie, kdo stojí za Amun.Re?

autor: ŠJůVčera dalo Vrchní státní zastupitelství v Praze protikorupční policii pokyn k zahájení trestního řízení v kauze prodeje solárních elektráren Amun.Re firmě ČEZ. ÚOOZ pak v průběhu odpoledne zasahoval ve společnosti  ČEZ, kde si vyžádal příslušné dokumenty. V souvislosti s touto kauzou je zmiňována neadekvátní cena, kterou zaplatil ČEZ firmě Amun.Re a především nejasná majetková struktura této společnosti. V médiích je opakovaně zmiňován Ivo Rittig.

TI se kauze Amun.Re věnuje dlouhodobě a několikrát poukazovala na možné majetkové vazby Amun.Re a lobbisty Ivo Rittiga. V březnu 2013 na to upozorňoval David Ondráčka v pořadu Otázky Václava Moravce. Vzápětí přišla od Ivo Ritiga na TI žaloba na ochranu osobnosti, kterou požaduje po organizaci omluvu a 100.000 korun za údajné poškození dobrého jména. Termín prvního jednání je nařízen na březen příštího roku. TI je připravena čelit těmto útokům, které jsou nedílnou součástí její práce.

Zásah policejní jednotky pro boj s organizovaným zločinem v ČEZu jen dokazuje, že zde existuje důvodné podezření na velmi závažnou trestnou činnost. Je také velmi pravděpodobné, že dříve či později vyjde najevo, kdo je skutečným vlastníkem Amun.Re.

Více o kauze solárních elektráren Amun.Re najdete zde

 

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz