Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

Právní rámec pro 8 bilionů

V rámci příprav nového zákona o veřejných zakázkách vznikne během půl roku právní rámec pro veřejné nákupy na dalších deset let. Jedná se o kritický krok, který ovlivní nakládání s 8 biliony korun, což představuje dvojnásobek HDP ČR.

Nový zákon o veřejných zakázkách by měl zjednodušit zadávání a zefektivnit dohled, ale také akcentovat transparentnost a rovnou soutěž.
„Jsme v pozici surfaře čekajícího na svou vlnu, která přijde a nastává adrenalinová záležitost. Ale od břehu se vlna odrazí a jde o to, kam až nás zažene zpět do moře. Je tady řada lobbistů, kteří chtějí zvrátit kyvadlo, odstranit z legislativy všechny protikorupční prvky a rozšiřují mýtus, že za všechny chyby v zakázkách může zákon a jeho transparentní novela. Je dobře, že MMR hledá vyvážený kompromis opřený o analýzy a data a na tuto účelovou zpětnou vlnu nechce naskočit“ komentuje současnou situaci David Ondráčka, ředitel Transparency International Česká republika.

Platforma pro transparentní veřejné zakázky, jejíž součástí je také Transparency International, nyní vydává své stanovisko, které shrnuje návrhy Platformy ke kontroverzním bodům navrhovaného zákona.

 

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz