Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

Pomáháme rozvíjet protikorupční aktivity v Egyptě

Ve dnech 13. - 16. května zorganizovala TI protikorupční workshop v egyptské Káhiře, který byl součástí projektu Cesta k právu - podpora protikoručních aktivit v Egyptě, financovaném Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci Programu transformační spolupráce - (TRANS)

Účastnící workshopu z řad nevládních organizací, novinářů, ale i vysokoškolských studentů zabývajících se problematikou korupce, svobodného přístupu k informacím a svobodou slova, měli možnost seznámit se s praktickými aspekty boje proti korupci v České republice, fungováním jednotlivých zákonů upravujících oblasti boje proti korupci a zjistit, jakým způsobem bude možné zkušennost České republiky využít v transformačním procesu Egypta.

Vybraní účastnící workshopu zpracují analýzy na vybraná témata týkající se legislativní úpravy jednotlivých oblastí, jakými jsou například svobodný přístup k informacícm, ochrana whistleblowerů, profesionalizace státní správy a dalších. Studijní cestou do České republiky budou mít zpracovatelé analýzy možnost ověřit si podklady pro své analýzy, které budou prezentovat na podzim tohoto roku na druhém workshopu organizovaným TI-CZ v Káhiře.

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz