Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

Korupční příběh zaujal studenty z Bohumína

Transparency International se na pozvání Gymnázia Františka Živného v Bohumíně zúčastnila 4. března 2013 besedy se studenty posledních ročníků tohoto gymnázia na téma korupce a whistleblowing.

Cílem návštěvy TI na bohumínském gymnáziu bylo nejen seznámit studenty s prací Transparency International, ale především jim přiblížit fenomén korupce na jim blízkých tématech. Případová studie, kterou studenti v průběhu setkání řešili, je vtáhla do příběhu vysokoškolského studenta, který se stal cílem korupční nabídky v souvislosti s jeho angažmá v akademickém senátu. Za pomoci studentů pak byl postupně odkryt celý příběh, poukázáno na obtížná dilemata, se kterými se v obdobné situaci studenti mohou setkat a naznačeny různé varianty řešení. Na závěr zazněl z úst analytika TI Jiřího Fialy varovný apel na studenty, že i když se přijetí drobné korupční nabídky na první pohled nemusí zdát tak zásadním selháním, je třeba si být vědom toho, že již navždy budete postiženi tímto stigmatem a stáváte se především zranitelným vůči budoucím pokusům o vydírání ze stran osob, které toto Vaše prvotní selhání budou chtít využít.

Poděkování TI patří studentům gymnázia, kteří se besedy zúčastnili, a panu řediteli PaedDr. Miroslavu Bialoňovi za pozvání a organizaci. 

S finanční podporou Programu prevence a boje proti kriminalitě Evropské komise - Generálního ředitelství pro vnitřní věci

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz