Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

Kauzy TIC

Projekt Watchdog je projektem zaměřeným na investigaci, monitorování a analýzu korupce ve veřejné správě. TIC se této činnosti věnuje systematicky něco málo přes rok. Jedná se o nový prvek v práci TIC a zkušenosti z něj stále vyhodnocujeme. Cílem tohoto projektu byla snaha reagovat na neustálý přívale kauz a skandálů, ze kterých není vyvozována žádná zodpovědnost. Tyto informace nejsou podrobovány komplexnější analýze.

Více o projektu Watchdog v roce 2010 - 2011 naleznete zde.

Na této stránce uvádíme několik příkladů námi řešených kauz.

Volby v Českém Těšíně

26. 04. 2011

Volby v Českém Těšíně zde uvádíme jako příklad, že některé naše aktivity nemají charakter šetření jedné korupční kauzy. V Českém Těšíně existuje několik klientelistických skupin, jejichž kořeny sahají ještě do období pašování alkoholu, tabáku a dalšího zboží přes polskou hranici.

Miroslav Elfmark

26. 04. 2011

Miroslav ElfmarkMiroslav Elfmark je bývalý ředitel sekce Strukturálních fondů na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Zde bylo podáno trestní oznámení pro přijímání úplatku. O tomto úředníkovi se dlouhodobě objevovaly informace, že jeho jednání má korupční charakter. Vzhledem k objemu finančních prostředků, o kterých rozhodoval, v řádech desítek miliard Kč, jsme doklady o jeho možné korupční trestné činnosti považovali za závažné.

Agentura Praha 5

26. 04. 2011

Milan JančíkPodáno trestní oznámení na Milana Jančíka, bývalého starostu Prahy 5. Milan Jančík se stal symbolem politické korupce. Transparency International ČR vyhodnocovala všechny kauzy spojené s tímto politikem a nakonec jsme se rozhodli podrobněji zpracovat případ Agentury Praha 5, přes kterou byly vyváděny finanční prostředky za úhradu pohledávek mimo MČ Praha 5.

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz