Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

Holcim umístí jako první firma logo Transparency International na své výrobky, dá korunu z každé prodané tuny

Holcim umístí jako první firma logo Transparency International na své výrobky, dá korunu z každé prodané tuny

Korunou z každé prodané tuny pytlovaného cementu podpoří švýcarský výrobce cementu Holcim nevládní organizaci Transparency International ČR, která mapuje korupční prostředí v Česku. Jako první výrobce stavebních materiálů umístí logo Transparency na své produkty.

Holcim prodává ročně zhruba 60 tisíc tun, což představuje asi 2,4 milionu pytlů cementu Holcim s logem protikorupční organizace. Česká pobočka Transparency International tak může očekávat finanční podporu v řádu desítek tisíc korun ročně.

K podpoře boje proti korupci nás zavazuje firemní filozofie a Transparency International je logickým partnerem. Před obvyklou formou finančního daru jsme dali přednost příběhu s otevřeným koncem. Mezi spotřebitele našich balených cementů patří zejména menší stavitelé a firmy. A právě pro ně je boj s korupcí nejobtížnější. Pokud dají přednost naší značce, automaticky na tuto aktivitu přispějí,“ uvedl k rozhodnutí Holcimu předseda představenstva Patrick Stapfer. „Nutno říci, že z naší strany se nejedná o reklamní tah. Chceme veřejně podpořit filozofii kterou aktivně uplatňujeme. Mezi našimi zaměstnanci je nastavena nulová tolerance ke korupčnímu chování. V říjnu jsme implementovali směrnici proti úplatkářství a korupci, která je v mnoha ohledech tvrdší než zákony České republiky. Do konce roku zprovozníme interní systém pro tzv. whistleblowing, neboli hlášení nelegitimních praktik uvnitř naší společnosti. Pravidla platí pro zaměstnance ve všech více než 70ti zemích, ve kterých Holcim podniká,“ dodává Stapfer.

Holcim může být příkladem pro další firmy, nejen ve stavebním sektoru,“ říká David Ondráčka, ředitel Transparency International ČR. „V České republice je zatím výjimkou, že by firmy měly nastaveny jasná interní pravidla pro případy výskytu korupce. Vítáme i finanční přínos spolupráce. Podpora od firem a jednotlivců je klíčová pro nezávislost a kontinuitu naší práce na zlepšování společenského prostředí v České republice.

Holcim je předním světovým výrobcem cementu, kameniva a betonu. V Česku má své sídlo v cementárně Prachovice nedaleko Chrudimi.

 

Pro další informace kontaktujte:

Zbyněk Šeda

Holcim Czech Republic

Marketing & Communication manager

734 511 186, Zbynek.Seda@holcim.com

 

David Ondráčka

Transparency International ČR

ředitel

605 814 786, ondracka@transparency.cz

 

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz