Česká republika

Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní
a odpovědnou správu země.

TI debatovala ve Znojmě o hazardním byznysu

V pondělí 5. května  zorganizovala TI  ve Znojmě veřejnou debatu, jejímž tématem bylo referendum o zákazu provozování hazardních her ve městě, které chtějí jeho organizátoři uskutečnit společně s volbami do obecních zastupitelstev na podzim tohoto roku.

Zájem o debatu byl velký, nestačila ani kapacita sálu kina Svět, které čítá 100 míst. Drtivou většinu z příchozích však tvořili stoupenci hazardního byznysu z celé České republiky, jak se již na podobných debatách stalo zvykem. Je zřejmé, že zástupci hazardního průmyslu se oprávněně strachují o budoucnost svého podnikatelského odvětví u nás, a tak bohužel debata často sklouzávala do roviny plné osobních invektiv.

Z debaty  vyšlo najevo, že po letech, kdy v České republice nefungovala potřebná regulace hazardu a hazardní byznys se tak rozrostl do obludných rozměrů, jsou dnes jeho protagonisté nuceni veřejně obhajovat prospěšnost svého podnikání. Jak v tom budou úspěšní prozradí výsledky referend, které se budou konat v mnoha městech do konce tohoto roku a konec konců i výsledky obecních voleb.

 

Chci darovat
Transparency International ČR

100 Kč 300 Kč 500 Kč 1000 Kč

nebo ,- Kč

Chci dostávat novinky na e-mail
Evropské fondy: Jak předcházet rizikům podvodů a zneužívání (EU FUND WATCH)

TI pro regulaci hazardu

Linka České dráhy

Informace TI k tendrům 2012+ v Lesích ČR

 

Kontakt: 

Transparency International, o.p.s.

posta@transparency.cz
+420 224 240 895-7
Sokolovská 143, 180 00 Praha 8
Kde nás najdete

Celosvětové hnutí TI:

 Transparency International  

 Daily Corruption News

 Spolupracujeme:

 
Naši politici.cz
 
Naši politici.cz